KONTAKTY

TeraPlus.cz
Kancelář Na pastvisku 10, Opava
Sklad Ratibořská 172, Opava
tel: +420 774 599 733 (10-17 hod)
info(a)teraplus.cz
Dotaz na stav objednávky pouze emailem

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


Úvod » Inkubátory a inkub. substráty

Inkubátory a inkub. substráty

 

 

 

 

 

 

Inkubátory TeraPlus jsou v součastnosti nejprodávanějšími inkubátory pro inkubaci vajec plazů v ČR!

 

 

 

  

Nejčastější dotazy:

 

Jaké jsou s vašimi inkubátory zkušenosti?

   - Mezi chovateli je již více než 600 našich inkubátorů. Jsme největšími výrobci těchto přístrojů v ČR. Úspěšně v nich byla inkubována vejce desítek druhů terarijních zvířat všech skupin - ještěři, hadi, želvy atd..

 

Proč suchý typ inkubátoru? Známý chovatel mi doporučoval vodní inkubátor s akvarijním topítkem.

    - Suchý inkubátor využivající vlhký inkubační substrát, externí termostat a zdroj tepla zabudovaný ve víku je mnohem modernější a přesnější než vodní typ inkubátoru. Ve vodním inkubátoru dochází mnohem častěji k plesnivění vajíček kvůli kondenzaci kapiček vody na jejich povrchu, protože v suchém přebytečnou vlhkost od vajíček odvede právě inkubační substrát. U vápnitých vajíček (například želv) dochází ve vodním inkubátoru také k praskání vajec. Vodní typ inkubátoru doporučuje především starší generace, která suchý typ nezná a nemá s ním zkušenosti. Dříve se externí termostaty, topné fólie a moderní inkubační substráty jednoduše nedali sehnat. Dnes suchý typ inkubátoru využívá minimálně 90% chovatelů terarijních zvířat!

 

Jaká je výhoda drahých plastových inkubátorů oproti těm vašim?

   - Několikanásobně dražší, sériově vyráběné inkubátory značek Zoo Med nebo Exo Terra také chladí. Pokud však máte inkubátor při běžné pokojové teplotě, která nepřevyšuje nastavenou teplotu v inkubátoru, tak tuto funkci v podstatě nikdy nevyužijete.

 

Jak se jednotlivé typy vámi nabízených inkubátorů liší?

   - Jednotlivé typy inkubátorů TeraPlus se liší velikostí a vybavením. Malé jsou inkubátory Basic a Classic. Vnější rozměry jsou 40x30x12cm. Výrazně větší jsou pak inkubátory Master a Profi. Ty mají vnější rozměry 55x35x17cm. Nejlevnější typ (Basic) je vyhříván halogenovým zdrojem. Je to léty prověřený a nejlevnější způsob vyhřívání inkubátorů. Nevýhodou je nutnost častější kontroly, protože halogenovovému zdroji může skončit životnost a bude potřeba ho co nejdříve vyměnit. U typů Classic, Master a Profi je ohřev zajištěn značkovou topnou fólií, zabudovanou ve víku, která je bezporuchová a bezúdržbová. U těchto typů je tedy vhodné kontrolovat pouze vlhkost inkubačního substrátu a stav inkubovaných vajíček dle návodu. Inkubátory Basic, Classic a Master používají osvědčený mechanický termostat. Míra poruchovosti v záruční lhůtě je u těchto termostatů nižší než 2%. Inkubátor Profi je vybaven přehlednějším a přesnějším digitálním termostatem.

  

Proč při výrobě inkubátorů používáte polystyrenové boxy?

   - Jejich schopnost udržet teplotu a vlhkost a minimalizovat jejich kolísání je bezkonkurenční a jistě lepší než u plastových skříní mnohem dražších konvenčních inkubátorů. Nesrovnatelné pak oproti skleněným skeletům vystlaným nařezaným deskovým polystyrenem. Tedy tak, jak si řada chovatelů vyrábí inkubátory doma. Právě pro své vynikající termo- a hygro-izolační vlastnosti jsou polystyrenové boxy vyráběny a využívány v potravinářství, lékařství apod..

 

Proč při výrobě inkubátorů používáte topné fólie a ne topné kabely?

   - Topné fólie jsou k vyhřívání inkubátorů mnohem vhodnější než topné kabely. Pracují totiž s nižšími teplotami a především nižší setrvačností při vyhřívání. Topný kabel chladne velmi pomalu a hřeje tak ještě po vypnutí termostatu a teplota v inkubátoru tak může i po vypnutí dále stoupat. Topné fólie pracují na jiném principu a využívají revolučního infra tepla. Rozložení tepla je také mnohem lepší. Na každý cm2 plochy má topná fólie stejnou teplotu.

 

Proč jsou všechny vámi nabízené inkubátory tak nízké?

   - Je to hlavně kvůli konstantním tepelným podmínkám v celém inkubátoru. Zdroj tepla je na víku a kdyby se krabičky skládaly na sebe, místo vedle sebe, ty spodní by měli jinou teplotu, než ty horní. Na víčkách spodních krabiček také dochází ke kondenzaci vody, která kape na vajíčka a tím je ničí. Nízké inkubátory vyrábíme na základě mnoha let zkušeností nás i mnoha dalších chovatelů nejen z Česka.

 

Jak rychle jste schopni mi inkubátor dodat?

   - Doporučujeme inkubátor objednat s dodstatečným předstihem. Pokud však došlo ke snůšce, kterou jste neočekávali, jsme schopni inkubátor dodat osobně většinou ještě tentýž den, nebo poštou do druhého pracovního dne. Záleží na čase ve kterém objednávku obdržíme.

 

Co mám k inkubátoru ještě přikoupit?

   - Inkubátory obsahují startovací dávku (jeden litr) inkubačního substrátu. Toto množství vystačí na maximálně dvě snůšky. Pokud očekáváte v nejbližší době více snůšek, doporučujeme přiobjednat také více inkubačního substrátu. V běžných zoo shopech se koupit většinou nedá. Inkubátory doporučujeme dopnit také teploměrem, pro kontrolu nastavené teploty. Doporučujeme si také pořídit náhradní termostat, pro případ jakýchkoliv problémů, reklamace apod..

 

Můžu jednou použitý inkubační substrát opláchnout a použít znovu?

   - To rozhodně nedoporučujeme. Opláchnutí není nikdy tak dokonalé, aby v substrátu nezůstaly zbytky po líhnutí předešlých mláďat. Tyto zbytky jsou časem plné bakterií či plísní a můžou infikovat nová vajíčka.

 

 

 

 


Cena před slevou 199 Kč

naše cena 119 Kč (5 €)Cena před slevou 1 499 Kč

naše cena 1 195 Kč (53 €)

akce
top produkt


Cena před slevou 1 599 Kč

naše cena 1 399 Kč (62 €)

top produkt


Cena před slevou 1 995 Kč

naše cena 1 895 Kč (83 €)Cena před slevou 39 Kč

naše cena 29 Kč (1 €)Cena před slevou 149 Kč

naše cena 119 Kč (5 €)

novinka


Cena před slevou 54 Kč

naše cena 39 Kč (2 €)